novinky

FLASHBACK 2009 – HELTAH SKELTAH a PIO SQUAD


Everything is Heltah Skeltah! Všecko je naruby, všecko je vzhůru nohama. Neděle není den odpočinku, v neděli rozjíždíme studio session, Sean Price a Rockness Monsta jsou v tom s náma, co chceš víc? Brownsville in the place to be, Dirty Sound Studio, Jihlava, činžovní blok, kde se chodí spát se slepicema, ožívá kolem poledne v neobvyklý perspektivě.

Sobota byla mocná. Masivní koncert BCC jezdců, hardcore shit, co nemá obdoby. Žádný ťu ťu ťu ňu ňu ňu, ale facky z pódia, lokty v kotli a roztrhaný trika. Atmosféra jak na punkovým mejdanu, euforie na postupu. Let the madness begin. Kalba v zákulisí se trošku vymkla kontrole a protáhla se do jedný velký oslavy rapu. Říkám si, jak to v tu neděli daj, jít spát už ani nemá cenu, jede se do plnejch.

Místo oběda sedíme u J-Kida v kuchyni a posloucháme beaty. Tam, kde vznikaj všechny klíčový PIO věci. Když s někým nahráváme, chceme to nahrávat společně face to face, svýzt se na jedný vlně. Ruck a Rock jsou hosti, kterých si ceníme hodně hodně vysoko. Kolem stolu jedou frky, historky z podsvětí, příběhy zevnitř. Padaj jména jako Paris, Redman, Eminem, všechno z první ruky, zážitky, co nepochytíš jen tak někde. Jsme v tom, Vetřelec fotí a dává okamžikům věčnost. Sean moc nemluví, ale když už něco řekne, je to ten jeho stručnej ironickej sarkasmus, nad kterým zůstává rozum stát a kterej se stane hláškou. Sean jenom hlásí. Rockness je high a brouká si melodii Co si zasel, cení zuby na všechny strany jak žraloci vykérovaný ne jeho předloktí. Je hodně vyždímanej z koncertu a musí si jít na chvíli lehnout do ložnice. Sean koulí obříma očima a vypadá, že je nažhavenej jít okamžitě na mic a zandat další svoje mega Pýýýý. Když to udělá poprvý, zní to jak rána gumovou palicí. Nahrávaj se sloky, nahrává se hook, we do this shit WORLDWIDE!! Sean jde první, neřízená střela, dva tři tejky a hotovo, bouchá se pěstma do prsou, mrdne kulicha na stůl, uchechtne se a mizí v tu ránu chrápat před barák do káry. Rock felí dál, mazlí se s tím a piplá si svůj pověstnej deep voice, dokud to nemá groove podle jeho gusta. Session jak má bejt, líný nedělní odpoledne, který zůstane v paměti napořád.

Je zvláštní se k tomu vracet a vědět, že Sean je pryč. Byl protivnej a jízlivej a takovýho sme ho milovali. Seděl tam v tom rohu a s ohněm v očích vrčel „pustíš už kurva ten beat, nebo co!!“. Ještě ten stejnej večer nahrál svůj legendární freestyle v holandským rádiu. Přijel, nahrál a zmizel, žádný řeči kolem. Už nedorazí. A my budem dál ládovat jeho rapy do beden a pozdravovat tam nahoru, kde se určitě převrací z boku na bok a říká si pro sebe jen SHUT THE FUCK UP!

Miss you P

Pio Squad feat. Heltah Skeltah – Worldwide (free download)

fotky: Alien4